Aktualności

Klubowe Mistrzostwa Polskie Rocznika 2007 oraz 2008

18 i 19 czerwca na obiektach Hotelu Sielanka w Warce odbyły się Klubowe Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej dla dzieci z roczników 2007, 2008.

W piątek 6 Maja w bardzo uroczystej atmosferze i na wysokim poziomie przeprowadzono losowanie grup, również w Hotelu Sielanka Sport Center, prowadzone przez Mirosława Sosnówkę – Dyrektora technicznego Syrenki Soccer School Poland. Trzeba przyznać, że wiele imprez na europejskim poziomie niema takiej otoczki jak właśnie te mistrzostwa. Z całej Polski przyjechali trenerzy i przedstawiciele drużyn, aby wziąć udział w losowaniu. Takiego poziomu chyba nikt się nie spodziewał. Rok temu w Białobrzegach zorganizowane zostały mistrzostwa dla 20 zespołów z całej Polski. Już wtedy zjechały się takie piłkarskie firmy jak Śląsk Wrocław, Legia Warszawa, Górnik Zabrze i wiele innych. Teraz jednak było jeszcze lepiej. Dzieci z roczników 2007 i 2008 rywalizowały na świetnych, trawiastych boiskach. Uczestnikami tegorocznego wydarzenia były drużyny z Polski, ale nie tylko, bo zaproszono kilka zagranicznych ekip, między innymi z Niemiec, Czech.
W sobotę rozpoczęli sportowcy rocznika 2007. Do wareckiej Sielanki przyjechało 28 zespołów z całej Polski. Zarówno poziom sportowy jak i organizacyjny był bardzo wysoki. Niespełna dziewięcioletni chłopcy i dziewczynki w potwornym upale, walczyli przez cały dzień o nagrody i jak najlepsze miejsca w prestiżowej imprezie jaką jest Mistrzostwa Polski. Zaczynając od początku, na czterech równocześnie boiskach o numerach 1, 2, 3 i 4 rozgrywane były mecze każdy z każdym w danej grupie, wyłaniając cztery najlepsze zespoły danej grupy z siedmiu uczestniczących drużyn grup A, B, C i D.. Pierwsze cztery drużyny z każdej z czterech grup, awansowały do dalszych gier. Na polu bitwy z naszego regionu zostały Broń Radom i Syrenka Soccer School Poland, awansując do najlepszej 16-tki w kraju w kategorii U9. Reprezentanci naszej Akademii w pierwszym ćwierćfinale trafili na dobrze dysponowaną tego dnia drużynę Rap-u Radomsko, pokonując ich dopiero w karnych 6-5, następną przeszkodą okazała się Polonia Warszawa, nasi reprezentanci Syrenki Soccer School Poland pewnie pokonali rówieśników ze stolicy 5-2. Ostatnim pojedynkiem do zakwalifikowania się do wielkiego finału, była dobrze nam znana Broń Radom. W regulaminowym czasie gry było 1:1, a o losach awansu zadecydowały karne. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się nasz golkiper z Wyśmierzyc Kacper Furmański, który dwukrotnie obronił jedenastkę i wygrywamy całe spotkanie awansując do wielkiego finału. Ostatecznie Broń zajęła 4 miejsce, a Syrenka wywalczyła wicemistrzostwo Polski. W wielkim finale musieliśmy uznać wyższość Varsovii Warszawa 0-3. Jest to macierzysty klub Roberta Lewandowskiego. Ten jak widać ma w tym zespole swoich następców. Najlepszym strzelcem został Igor Bartuszek, a najlepszym asystentem turnieju Antoni Woźniak. Godne pochwały zasługuje nasza jedyna dziewczynka Dominika Kawińska oraz wspaniała linia obrony i ataku Janek Dura i Jakub Majewski. Miano wice mistrzów Polski uzyskali także Dawid Piątkowski i Jakub Zychowski.

Leave a Reply